Cookie Consent by Free Privacy Policy website

ZÁMECKÉ VÁZÁNÍ

Patnáctý ročník tradičního Zámeckého vázání se opět nesl v duchu neotřelých nápadů. V tělocvičně Odborného učiliště v Kelči, kde bylo letos zázemí pro všechny soutěžící, vznikaly pod rukama žáků zdařilé floristické dekorace. Šestnáct soutěžících z odborných učilišť z Moravy a Slovenska společně s žáky z našeho učiliště mělo za úkol vytvořit Valentýnský košíček a přizdobit Proutěný kužel ke vchodu domu. Stalo se již příjemnou tradicí, že Zámeckého vázání se účastní školy vzdělávající žáky s mentálním postižením z Velkého Újezdu, Valašského Meziříčí, Nového Jičína, Zábřehu, Křenovic, Cvrčovic, Kelče a Ladců ze Slovenska.

Všechny kužely z vrbového proutí v rámci odborného výcviku připravili a napletli žáci druhého a třetího ročníku oboru Zahradnické práce. Snažíme se tím částečně udržet základy košíkářství, jež bylo tradičním řemeslem v našem kraji.

Celá akce proběhla pod záštitou Českého zahrádkářského svazu. Porotě předsedal pan Pavel Strnadel a odbornou komisi doplnily paní Zdenka Hašová, Michaela Rošková a Veronika Vozáková.  Za sponzorské dary do soutěže děkujeme městu Kelč a obci Loučka u Valašského Meziříčí. Děkujeme také všem, kteří se na celé akci podíleli a bez nichž by se Zámecké vázání nemohlo konat.    

Autor: Pavla Honešová