Dne 20. 12. 2017 si žáci 1. ročníku prodavačů uspořádali trochu netradiční vánoční besídku.

Po vstupu do třídy jsme uviděli, že žáci sedí v hloučcích kolem stolů a věnují se různým činnostem. Vyráběli si plstěné vánoční ozdoby, tkali společnou třídní šálu, která je bude hřát na lyžařském kurzu. U dalšího stolu žáci zhotovovali drobný dárek rodičům, sourozencům či kamarádům – koženou klíčenku s logem odborného učiliště. Na jiném místě vystřihovali a lepili postavičky betlému.

V tomto svátečním čase jsme si popovídali o vánocích, zvycích a obřadech, které se ještě v rodinách dodržují. Popíjeli jsme čaj, kapučíno i limonády a ochutnávali cukroví a další sladkosti, které jsme si donesli. Zazpívali jsme koledu, další jsme již poslouchali z reproduktorů interaktivní tabule. Zahráli si společenské hry. Utkání ve stolním fotbalu mělo bouřlivou atmosféru. Zvítězil pan učitel Rostislav Slanina (tělocvikář a aktivní fotbalista).

Tóny pastýřské píšťaly zvěstovaly radostný okamžik rozdávání dárků u stromečku. Radostná nálada panovala až do rozchodu, kdy jsme si vzájemně popřáli hezké Vánoce. Zhotovený Betlém vystavila paní učitelka Hana Stromšíková v kostele v Kelči. Velkým překvapením bylo sdělení, že se náš Betlém umístil v soutěži na krásném čtvrtém místě.

Josef Straka, třídní učitel 1.F