Stejně jako v minulých letech, tak i letos se konala v Praze soutěž učňů Kaufland. Vzhledem ke státním svátkům byl termín určen na pondělí 14. května 2018. Naši školu a filiálku Kaufland Hranice reprezentovali Nikola Jochecová a Marie Vašková, filiálku Vsetín Miriam Šerá.
Jelikož začátek soutěže byl stanoven na desátou hodinu, museli jsme opět využít nabídku noclehu v hotelu Meritum u letiště. V neděli odpoledne odjela naše skupinka do Prahy, kde jsme si v pozdních odpoledních hodinách prohlédli významné dominanty Prahy, jako Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, tradičně Karlův most a Malou Stranu. Odtud jsme se městskou dopravou přesunuli na hotel.
Po přespání v hotelu jsme se autobusem přesunuli na centrálu Kaufland – Vypich. Po prohlídce dvoupatrového obchodního domu jsme se zaregistrovali. Sešlo se 23 soutěžících. Po uvítání staronovými organizátory – sekce pro vzdělávání učňů, žáci vyplnili 26 otázek písemného testu. Následovalo šest disciplín. Tři odborné – rozhovor se zákazníkem, seřazení zboží podle ceny, přiřazení bezpečnostních prvků. Tři praktické – výměna pásky ve váze, ořez kartonu a jízda paletovým vozíkem mezi překážkami.
Po necelém dvouhodinovém náročném soutěžním maratonu byly vyhlášeny výsledky. Opět bylo pro nás překvapením, když při vyhlašování výsledků jsme z devíti soutěžních míst obsadili dvě: za druhý ročník – 1. místo – Nikola Jochecová a 2. místo – Marie Vašková. Snaha soutěžících byla ohodnocena nejen diplomem a drobným dárkem, ale i finanční odměnou. Pak jsme zasedli k společnému obědu v příjemném prostředí nové jídelny u centrály Kaufland. S plnou náručí zážitků jsme se ve večerních hodinách vrátili domů.
Za tým a pedagogický dozor Hana Stromšíková