Můžu si dovolit prohlásit, že se již tradičně zúčastňujeme celostátní soutěže obchodního řetězce Kaufland pro žáky oboru prodavačské práce a obor prodavač. Soutěž proběhla opět v Praze a to v pondělí 5. 5. 2014. I když soutěž byla v pondělí, vyjeli jsme již v neděli dopoledne, abychom odpoledne využili k procházce po známých pražských památkách. Večer jsme se ubytovali v hotelu Meritum, odkud jsme se ráno přemístili na filiálku Kaufland Praha – Vypich, kde v 10:00 samotná soutěž začala.

 

K soutěži se sešlo cca 30 žáků z jedenácti filiálek České republiky.  Naši žáci Lukáš Bartoš (3. roč.), Markéta Vrátná (2. roč.) a Marina Halušková (2 roč.) soutěžili za Kaufland Hranice.

 

Soutěž byla zahájena uvítáním žáků i pedagogického dozoru. První společný úkol byl písemný test, který měl 26 otázek. Následovaly teoretické znalosti jako seřazení zboží podle ceny, znalost bezpečnostních prvků a řešení krizové situace se zákazníkem. Praktické úkoly žáci řešili  přímo na prodejně, mezi zákazníky, kde byly připraveny dva úkoly ořez kartonu, kde se hodnotil estetický vzhled a výměna pásky ve váze, tento úkol byl na čas a přesnost. Poslední úkol byl v podzemní garáži obchodního domu – manipulační jízda s paletovým vozíkem v určené dráze mezi skleněnými láhvemi a nákupními vozíky, tady žáci ukázali svoji zručnost a šikovnost.

 

Po skončení soutěže jsme všichni společně poobědvali. Během čekání na jídlo bylo závěrečné vyhlášení výsledků. Všichni žáci dostali malou pozornost a účastnický list. Vyhodnoceny byly jednotlivé ročníky. My jsme se nejvíc radovali z třetího místa za druhý ročník, které obsadila Markéta Vrátná. Večer jsme se vrátili domů plni dojmů a zážitků.

 

 

 

Za pedagogický dozor Hana Stromšíková