Byli jsme plni očekávání, jestli i letos společnost Kaufland vyhlásí každoroční soutěž učňů. Dočkali jsme se a termín byl stanoven na 15. května. Nebylo lehké vybrat kandidáty, to se přesto podařilo. Vybrali jsme nejen zástupce hranické filiálky – Regina Girgová (3.roč.), Nikola Dunková (1.roč.), Marie Vašková (1.roč.) ale obohatili jsme tým o žáky z Valašského Meziříčí – Pavel Nguyen (3.roč.) a ze Vsetína – Nikola Šerá (3.roč.) a o dalšího pedagoga. Bohužel, za druhý ročník jsme kandidáty nevybrali. Motivací pro soutěžící žáky byla opět peněžní odměna.

V neděli odpoledne naše sedmičlenná skupina odjela do Prahy, kde jsme si v pozdních odpoledních hodinách prohlédli významné dominanty matky měst – Václavské náměstí, Staroměstské náměstí s orlojem a prošli Karlův most.

Po přespání v hotelu naše skupina vyrazila na centrálu Kaufland – Vypich. Po prohlídce dvoupatrového obchodního domu jsme se zaregistrovali. Sešlo se 25 soutěžících. Po uvítání žáci vyplnili písemný test. Následovalo „kolečko“ dalších disciplín – rozhovor se zákazníkem, seřazení zboží podle ceny, přiřazení bezpečnostních prvků, výměna pásky ve váze, ořez kartonu a jízda paletovým vozíkem mezi překážkami.

Po tříhodinovém soutěžním maratonu, v silné konkurenci žáků, došlo k vyhlášení výsledků na usedlosti Ladronka. Bylo pro nás překvapením při vyhlašování výsledků, když jsme z devíti soutěžních míst obsadili tři: za 1. ročník: 3. místo – Marie Vašková, 2. místo – Nikola Dunková, za 3. ročník: 3. místo – Pavel Nguyen. Zápolení a snaha žáků byla zhodnocena nejen drobnými dárky a upomínkami, ale i chutným obědem. S plnou náručí zážitků jsme se ve večerních hodinách vrátili domů.

P1090151P1090153