Informace o internátě:

Žáci jsou ubytování na internátě školy ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích se společným sociálním zařízením na jednotlivých odděleních. Ke standartnímu vybavení pokoje patří postel, skříňka na uložení lůžkovin, noční stolek, šatní skříň a stůl se židlemi. Žákům je k dispozici kompletní ložní prádlo a deka.

Celodenní strava je zajištěna ve školní jídelně, která je spolu s internátem součástí školy v budově zámku Odborného učiliště Kelč.

Možnosti stravování ubytovaných žáků:

–          Celodenní strava, 75,-

–          Snídaně, přesnídávka, 20,- Kč

–          Snídaně, přesnídávka, oběd, 45,- Kč

–          Oběd, odpolední svačina, večeře, 55,- Kč

–          Odpolední svačina, večeře, 30,- Kč

Internát je v provozu pondělí až pátek.

Žáci mají možnost nástupu na internát i v neděli večer od 19:15 hodin.

Součásti internátu jsou:

–          Klubovny (TV, DVD, video, zájmové činnosti)

–          Tělocvična, posilovna

–          Sportovní areál

–          Učebna výpočetní techniky

–          Knihovna

–          Kuchyňka

Aktivní využití volného času umožňuje řada zájmových kroužků (vazačský, výtvarný, karaoke, divadelní, košíkářský, turistický, přírodovědný, florbal, kopaná, soft tenis, sportovky, aerobic, technický) a jiné  volnočasové aktivity. Žáci mají na oddělení k dispozici stolní tenis, stolní fotbal, elektronické šipky a stolní hry.

Pro ubytované žáky také zajišťujeme ve spolupráci s místní základní školou také kurz společenského tance a chování, jezdíme na lezeckou stěnu do Valašského Meziříčí, chodíme hrát kuželky do místní kuželny v kulturním domě, jezdíme na plavecký bazén do Hranic, žáci mají možnost navštěvovat jezdecký areál Juko v nedaleké obci Rouské. Takže kdo chce a má zájem, u nás na internátě se určitě nudit nebude.

Způsob přihlašování k ubytování:

Ubytování žáků na internátě Odborného učiliště Kelč, nám. Osvoboditelů 1, 756 43 Kelč se řídí vyhláškou č. 108/2005 Sb. v platném znění, o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních. Žáci, kteří chtějí být ubytování na internátě učiliště, musí předložit vyplněnou přihlášku, podepsanou zletilým žákem nebo zákonným zástupcem (přihláška je k dispozici v kanceláři školy).

Úhrada za ubytování:

Poplatek za internát je stanoven na 600,- Kč za měsíc Uvedená částka je přepočítána podle skutečně strávených dnů na internátě. Tato platba je součástí úhrady za stravování a řídí se jejich předpisem (informace v záložce školní jídelna).

Telefonické spojení na internát: pondělí až čtvrtek od 12:30, pátek od 12:30 do 15:00 hodin

na telefonních číslech: 571 641 321, 571 641 321

Školní rok 2017/2018  začíná v pondělí 4.9.2016. Žáci, kteří budou ubytováni v novém školním roce na internátě mohou přijet v neděli 3.9.2017 od 19:00 do 21:00 hodin, nebo v pondělí od 6:30 hodin

Další informace u vedoucí vychovatelky Ing. Hany Tomkové – telefon 571 641 321, 322