Dnes je úterý 22. 1. 2019
Svátek má Slavomír
Novinky

Den otevřených dveří

Volné pracovní místo
Rychlý kontakt

Odborné učiliště Kelč
č.p. 1
756 43 Kelč

tel.: 571 641 321-2
fax: 571 641 403

email: oukelc@oukelc.cz.

ředitelka: Mgr. Renata Ryšková
email: renata.ryskova@oukelc.cz

IČ: 00843318

ID datové schránky:  dzqwjbn


NZZ.gif


Ve čtvrtek 20.12. a v pátek 21.12. budou probíhat ročníkové a preventivní projektové dny. Výuka ve čtvrtek bude končena 12:25, v pátek 21.12. v 11:45.

Třídní schůzky se konají v pátek 23. listopadu 2018. Budou zahájeny ve 13:30 členskou schůzí rodičovského sdružení ve II. poschodí. Po ukončení schůze budou následovat do 16:30 hodin pohovory s rodiči v určených třídách.

klikněte zde

Do nového školního roku jsme vkročili rovnýma nohama do velkého množství podzimních činností. Hned druhý zářijový jsme se zúčastnili s žáky zahradnického oboru aranžerské soutěže pro odborná učiliště. Soutěž pořádal ČZS, se kterým spolupracujeme. Tentokrát se okresní zahrádkářská výstava konala v Oseku nad Bečvou.  Téma bylo „Kytice pro panímámu“ a „Slavnostní stůl pro panímámu“.  V zadání bylo v podmínkách použití dobového nádobí, lidová tématika, z rostlinného materiálu obilí, makovice, sušené květiny, látky, ubrusy. Jeden stůl žáci 3. ročníku, Sandra Matochová a Dominika Videcká, naaranžovali do valašského stylu s modrotiskem a hliněným nádobím s dobovou keramikou a druhý stůl Martin Hoch a Lenka Šmajstrlová zhotovili s plechového modrého nádobí. Kytky žáci zhotovili jednu z makovic a statice a druhá byla z obilí a také statice.   Letos byla ovšem velmi vysoká laťka a tak jsme se bohužel neumístili, ale i účast se počítá. Mnohokrát děkujeme paní Horákové Dáši, paní učitelce Černochové Zdence a paní Machačové Mileně, které nám zapůjčily vše potřebné k vytvoření výstavy. 

Jídelní lístek

klikněte zde

Stejně jako v minulých letech, tak i letos se konala v Praze soutěž učňů Kaufland. Vzhledem ke státním svátkům byl termín určen na pondělí 14. května 2018. Naši školu a filiálku Kaufland Hranice reprezentovali Nikola Jochecová a Marie Vašková, filiálku Vsetín Miriam Šerá.
Jelikož začátek soutěže byl stanoven na desátou hodinu, museli jsme opět využít nabídku noclehu v hotelu Meritum u letiště. V neděli odpoledne odjela naše skupinka do Prahy, kde jsme si v pozdních odpoledních hodinách prohlédli významné dominanty Prahy, jako Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, tradičně Karlův most a Malou Stranu. Odtud jsme se městskou dopravou přesunuli na hotel.
Po přespání v hotelu jsme se autobusem přesunuli na centrálu Kaufland – Vypich. Po prohlídce dvoupatrového obchodního domu jsme se zaregistrovali. Sešlo se 23 soutěžících. Po uvítání staronovými organizátory – sekce pro vzdělávání učňů, žáci vyplnili 26 otázek písemného testu. Následovalo šest disciplín. Tři odborné – rozhovor se zákazníkem, seřazení zboží podle ceny, přiřazení bezpečnostních prvků. Tři praktické – výměna pásky ve váze, ořez kartonu a jízda paletovým vozíkem mezi překážkami.
Po necelém dvouhodinovém náročném soutěžním maratonu byly vyhlášeny výsledky. Opět bylo pro nás překvapením, když při vyhlašování výsledků jsme z devíti soutěžních míst obsadili dvě: za druhý ročník – 1. místo – Nikola Jochecová a 2. místo – Marie Vašková. Snaha soutěžících byla ohodnocena nejen diplomem a drobným dárkem, ale i finanční odměnou. Pak jsme zasedli k společnému obědu v příjemném prostředí nové jídelny u centrály Kaufland. S plnou náručí zážitků jsme se ve večerních hodinách vrátili domů.
Za tým a pedagogický dozor Hana Stromšíková

 

 

klikněte zde

Pro zpestření a názornost výuky pořádáme pro žáky oborové exkurze. Jednu z nich obor prodavačské práce absolvoval 17. 4. 2018 do nedalekých Zámrsk. V úterý ráno skupina 15 žáků a 3 pedagogů nastoupila do autobusu a zamířila do cíle. První zastávka byla v ASO – zdravý život, kde jsme na vlastní oči viděli, jak se mele obilí na celozrnnou mouku (žádný šrot), z ní jsme společnými silami zadělali těsto, z kterého si všichni vlastníma rukama vyváleli 2 – 3 bulky, po dvojím vykynutí jsme si je za pomoci místních asistentů upekli. Během malých přestávek nám p. Lukešová prezentovala výhody celozrnné mouky a dalších zdravých produktů. Kdo chtěl, mohl si zakoupit dobroty v prodejně anebo požádat o radu v otázce zdravého stravování. Po dvou hodinách jsme se přesunuli pod obec Zámrsky, kde nás milým úsměvem přivítal známý odborník na včely pan Juráň ze Skaličky. Zajímavým výkladem nám představil své úly, včely a práci tohoto užitečného tvora. Panický strach některých žáků ze včel na chvíli opadl a dokonce z řad žáků zazněly dotazy, které pan Juráň ochotně zodpověděl. Sladkou tečkou byl zákusek od paní Juráňové. Po krátkém hostování jsme se rozloučili a vyrazili pěšky zpět do kelečského zámku. Tímto děkuji ochotným lidičkám z ASO – zdravý život, manželům Juráňovým a zúčastněným pedagogům.

za pedagogický dozor Hanka Stromšíková

Projekty

Podpora ZK Projekt OPVK